Léková politika

ZYPADHERA: změna způsobu provádění edukačního programu pro odborný zdravotnický personál a distribuce Karty pacienta

ZYPADHERA: Společnost Eli Lilly oznamuje změnu způsobu provádění edukačního programu pro odborný zdravotnický personál a distribuce Karty pacienta

 

Společnost ELI LILLY ČR, s.r.o. oznamuje, že edukační materiály pro odborný zdravotnický personál používající léčivý přípravek ZYPADHERA a Karty pro pacienty léčené tímto léčivým přípravkem jsou vyvěšeny na stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv: http://www.sukl.cz/leciva/em-olanzapin a na webových stránkách společnosti Lilly v sekci https://www.lilly.cz/cs/hcp/index.aspx .

Odborný zdravotnický personál může kontaktovat medicínské oddělení společnosti ELI LILLY ČR, s.r.o. v případě potřeby zaslání vytištěných Karet pacienta i dodání školících materiálů o opatřeních pro minimalizaci rizik a způsobu správné aplikace léčivého přípravku ZYPADHERA. Materiály a karty budou zasílány na základě zjištěných potřeb a objednání. V případě zájmu bude zajištěno osobní proškolení. Kontakt: bezplatná informační služba Lilly Sluchátko: tel. 800 112 122, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. .

Před předepsáním léčivého přípravku ZYPADHERA si prosím prostudujte Souhrn údajů o přípravku pro úplnou informaci o účinnosti a bezpečnosti přípravku, stejně jako doporučení pro náležité klinické monitorování hyperglykémie, diabetu a změn lipidů u pacientů léčených antipsychotiky, včetně léčivého přípravku ZYPADHERA, v souladu s používanými pravidly antipsychotické léčby.

Aktuálně platný SPC léčivého přípravku ZYPADHERA lze vyhledat na webových stránkách Státního ústavu pro kontrolu léčiv v sekci Databáze léků na adrese: http://www.sukl.cz/modules/medication/search.php

Hlášení podezření na nežádoucí účinky:

Jakékoli podezření na závažný nebo neočekávaný nežádoucí účinek a jiné skutečnosti závažné pro zdraví léčených osob musí být hlášeno Státnímu ústavu pro kontrolu léčiv.Podrobnosti o hlášení najdete na: http://www.sukl.cz/nahlasit-nezadouci-ucinekAdresa pro zasílání je: Státní ústav pro kontrolu léčiv, oddělení farmakovigilance, Šrobárova 48, Praha 10, 100 41, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.. Tyto informace můžete ohlásit i společnosti Lilly telefonicky na níže uvedených číslech nebo emailem na: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

V případě dotazů týkajících se léčivého přípravku ZYPADHERA se prosím obraťte na společnost ELI LILLY ČR, s.r.o. na adrese: Pobřežní 394/12, 186 00 Praha 8, tel. 234 664 111 nebo 800 112 122, email: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

V Praze dne 6.ledna 2020

Zlatý partner

Stříbrný partner

Partner

Copyright © 2023 Psychiatrie. Všechna práva vyhrazena.
Joomla! je svobodný software vydaný pod licencí GNU General Public License.